GÜNÜN KONUSU
Emniyet şeridi ihlalleri
Emniyet şeridini ihlalleri tüm uyarılara rağmen engellenemiyor. 650 TL para cezası, 20 puan cezası, sık sık polus noktalarında yapılan kontrollere rağmen hala emniyet şeridi vızır vızır gereksiz kullanılıyor. Emniyet şeridini gereksiz ihlal edenleri çekin yayınlayalım.
Mesaj Sayısı:
140
Siz Ne Düşünüyorsunuz?
Bence:
"Bence" yorumunuzu girmediniz!
Çünkü:
"Çünkü" yorumunuzu girmediniz!
Adınız:
Adınızı girmediniz!
Soyadınız:
Soyadınızı girmediniz!
E-postanız:
E-postanızı girmediniz!
 
onur soylu
15/12/2012 18:24
Bence: bu ve bunun gibi sayfalar aracılığı ile ceza kesilebilecek bir sistem oluşturulursa sanırım resimdeki arkadas gibi insanlar biraz daha kurallari dikkate alırlar. Çünkü: insanları caydırıcı önlemler alma zamanı geçiyor bile
Mehmet Tanrıverdi
14/12/2012 23:21
Bence: Normal vatandaşların çektiği fotoğraflardan ceza kesilebilmeli. Cezalar çok daha yüksek olmalı. Çünkü: Öyle bir toplum olduk ki birbirimize saygı duymuyoruz. Nemelazımcılık üçkağıtçılık ve uyanık geçinmeden kaynaklanıyor bu ihlaller.
Mehmet Tanrıverdi
14/12/2012 20:6
Bence: Resmi araçlar dahil çakar lambalar yasaklanmalı. Eskiden resmi plakalı araç resmi diğerleri sivildi. Şu anda hangi araç resmi hangisi sivil belli değil. Resmi makam araçlarının emniyet şeridinde ne işi var. Onların mesaisi değerli bizimki değersiz mi? Yok öyle yağma.. Şeridin adının ACİL DURUM ŞERİDİ olması gerekiyor. Çünkü: Bu ülkede kimsenin ayrıcalıklı olmadığının anlaşılması gerekiyor. Kamu hizmetlerinde herkes eşittir.
fatih barış
14/12/2012 15:19
Bence: emniyet şeridi ihlali sadece bir trafik kuralı ihlali değildir bence, çünkü emniyet şeridini kullanıp kapatan bir insan trafik kurallarına karşı gelirken aynı zamanda benim veya bir başkasının hakkınıda taciz ediyor, şöyleki benim bir yakınıma gelen ambulans emniyet şeridini kapatan bir maganda yüzünden geç geliyorsa ambulans bekleyen kişinin geç gelen ambulans yüzünden kaybettiklerinin tek sebebi bu magandadır Çünkü: emniyet şeridini kullanıp kapatan bir insan trafik kurallarına karşı gelirken aynı zamanda benim veya bir başkasının hakkınıda taciz ediyor, şöyleki benim bir yakınıma gelen ambulans emniyet şeridini kapatan bir maganda yüzünden geç geliyorsa ambulans bekleyen kişinin geç gelen ambulans yüzünden kaybettiklerinin tek sebebi bu magandadır
MEHMET AĞAOĞULLARI
14/12/2012 11:35
Bence: BENCE : EMNİYET ŞERİTLERİNİ KULLANANLARIN GENELİ GENÇ GÖZÜ KARA YAPTIĞININ FARKINDA OLMAYAN KESİM. ÖYLE BİR TOPLUM OLDUK Kİ HİÇ KİMSE YASAYA UYMAK İSTEMİYOR. ADAM EHLIYETSİZ ARAÇ KULLANIYOR KAZA YAPIYOR EHLİYETİ SORULDUĞUNDA HERKESİN EHLİYETİ Mİ VAR DİYOR. HER EMNİYET ŞERİDİNE BİR POLİS KONMAYACAĞINA GÖRE BUNLAR KIRMIZI IŞIKTA GEÇME SEZASI VERİLMELİ. IŞIĞI İHLAL KAMERA TESPİTİ FENNİ VE EKSOZ MUAYENESİNDE FAİZİYLE YÜKSEK CEZANIN TAHSİLİ CİHETİNE GİDİLMESİDİR. VEYA CEZALARIN KAMERAYLA TESPİTİ SONUCUNDA JET HIZIYLA CEZAYI TAHSİL ETMEK TİR. SÜTTEN AĞZI YANAN SUYU ÜFLEYEREK İÇER VE ZAMANLA ALIŞIR. YASALAR BASKICI OLMALIDIR Kİ CAYDIRICI OLSUN. Çünkü: ÇÜNKÜ: SÜRÜCÜ AZ MİKTARDA ÖDEYECEĞİ CEZAYI ÖNEMSEMİYOR. .İŞTEN KAZANACAĞI PARAYI DÜŞÜNÜYOR. CEZA AĞIRLAŞACAK Kİ DERS OLSUN BİR DAHA YAPMASIN . TOPLUMU BUNA ALIŞTIRMAK GEREK. BİRAZ KÜLFETLİ GÖRÜNSEDE BAŞARILI OLUNUR. " YİTİK BULUNURSA EMEK ZAYİ OLMAZ" DERLER .
STATE POLICE
14/12/2012 10:18
Bence: Ben 10 yildir Amerika''''da yasiyorum.Burada emniyet seridini her zaman kullanma ayricaligi olan polis memurlari bile cok acil bir durum yoksa normal insanlar gibi trafikte seyrediyorlar.Ayni sekilde goreve gitmeyen ambulanslar da oyle.Bu yollari sadece cok acil durumlarda kullanacaklar herkesce bilinir ve oralara dalinmaz.Bu butun ulkelerde boyledir.Ne diyeyim,diyecek bir soz bulamiyorum :( Çünkü: Ben 10 yildir Amerika''''da yasiyorum.Burada emniyet seridini her zaman kullanma ayricaligi olan polis memurlari bile cok acil bir durum yoksa normal insanlar gibi trafikte seyrediyorlar.Ayni sekilde goreve gitmeyen ambulanslar da oyle.Bu yollari sadece cok acil durumlarda kullanacaklar herkesce bilinir ve oralara dalinmaz.Bu butun ulkelerde boyledir.Ne diyeyim,diyecek bir soz bulamiyorum :(
Zafer Atabey
14/12/2012 10:1
Bence: Trafik müfettişliği sistemi getirilmeli. Bursa''''da uygulandığını biliyorum. Belli kriterlere sahip vatandaşlar, trafikte yanlış yapana ceza kesmeliler. Çünkü: Emniyet şeridi magandaları beni çok rahatsız ediyor.
ömer altundağ
14/12/2012 9:25
Bence: Otomatik hız kontrolü yapan kameraların yönleri değişmeli. Çünkü: Bazı sportif arabalarda ve motorsikletlerde ön plakaları yok. Onlara hız kontrolleri böylece uygulanamıyor.
Tayfun ÖGE
14/12/2012 9:21
Bence: kaldırımlarda cirit atan motorsikletler (kurye, fast foot ve diğer) ve bisikletliler büyük tehlike yaratmaktadırlar, neden bu kadar saygısız, görgüsüz ve kural tanımaz olurlar, ayrıca çok da fütursuzlar, bence bunlara verilecek ceza arıza şeridi ihlalini verilen 650 TL''den az olmamalıdır, cezada direk kişinin kendisinden tahsil edilmeli ehliyetinede ilk seferde en az 3 ay el konulmalıdır. Çünkü: ilk başta yaşlılar ve çocuklar büyük bir tehlike altındadır.
AYŞE BAŞAK GÜREL
14/12/2012 9:20
Bence: Emniyet şeridini ihlal edenleri cezası daha ağır olmalı. 1.ihlalde : 1.000 tl para cezası (affı yok)+puan cezası. 2.ihlalde : 1.000 tl para cezası (affı yok)+puan cezası+araca ve ehliyete el koyma cezası 3.ihlalde : 2.000 tl para cezası (affı yok)+puan cezası+ehliyete ve araca el koyma cezası + 1 ay hapis cezası (paraya çevrilmeyecek) 4+ ihlalde : Artık sen adam olmazsın trafikten men.5.000 tl para cezası (affı yok)+3 ay hapis cezası (paraya çevrilemeyecek) Çünkü: Cezalar caydırıcı değil.ve kural ihlali yapılınca cezası uygulanmalı.İnsanlar yine bildiklerini okuyorlar.Belki bir gün kendisinin yada sevdiklerinin beklediği ambulans kural ihlali yapan biri yüzünden gelemeyebilir.
123